Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
PARA YATIRMA İŞLEMLERİ

HÜKÜMLÜ VE TUTUKLULARA PARA YATIRMAK İÇİN YAPILMASI GEREKEN İŞLEMLER

 

         Hafta içi mesai saatleri içersinde Pozantı M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Emanet Para veznesinden Hükümlü ve Tutuklulara para yatırılabilir.

         PTT aracılığı ile Merkez Pozantı PTT Şubesine gönderilmek üzere hükümlü ve tutukluların ismi ile baba ismi belirtilerek Pozantı M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu adresine posta havalesi ile para gönderebilirsiniz. 

PTT ile gönderilen havale, adres eksikliği, yanlışlığı veya isim yanlışlığı nedeniyle ödenemediğinde bu havalenin hükümlü ve tutuklunun hesabına geçmesi için, parayı gönderen PTT'ye giderek düzeltme talebinde bulunması yada parayı geri çekerek  yeniden gönderilmesi gerekmektedir.Aksi halde 1 (bir) ay sonra bu havale PTT tarafından göndericiye iade edilir.

Dünya genelinde ve ülkemizde insan sağlığını tehdit eden Korona Virüsü salgını nedeniyle tutuklu ve hükümlü yakınlarının Ceza İnfaz Kurumuna gelmeden ve PTT Şubelerine gitmeden banka hesabı üzerinden havale/EFT yoluyla para gönderme imkânı sağlanmıştır.

Buna göre

Göndericinin Adı Soyadı ve Telefonu 

AÇIKLAMA : Hükümlü/Tutuklunun Adı Soyadı ve  TC.Nosu ,

T.C ZİRAAT BANKASI Pozantı Şubesi;

HESAP NO : 493-33328469-5005

IBAN: TR4800 0100 0493 3332 8469 5005 numarasına havale/EFT yoluyla gönderilebilecektir.


Yukarıda belirtilen bilgilerin eksik veya yanlış girilip hükümlü ve tutuklunun net tespit edilememesi durumunda; gönderilen miktarın havale/EFT yapılan hesaba ya da kişiye, varsa banka tarafından kesilecek gönderim masrafları gönderilen paradan karşılanarak iade edilecektir. Gönderici adını soyadını ve telefonunu mutlaka yazmalıdır. 

 

 

NOT: * HAVALENİN DOĞRU KİŞİYE GELEBİLMESİ İÇİN YUKARIDAKİ BİLGİLERİN EKSİKSİZ VE TAM OLARAK MUTLAKA GİRİLMESİ GEREKMEKTEDİR...

           EFT İŞLEMLERİNİN ATM (BANKAMATİKLERDEN) GÖNDERİLMEMESİ.....

Adres

Zafer Mh. Hastane Cad. No:45 Pozantı ADANA

Telefon

Tel 03225813060

Fax 03225813316

E-Posta

pozanti.mtcikisaretadalet.gov.tr